Usługi -
Cyfrowy pantomogram
Obraz cyfrowy szczęki i żuchwy wraz z zębami. Wstępne badanie przesiewowe, które powinno być wykonywane co 2-3 lat lub ze wskazań lekarskich, w celu sprawdzenia stanu wszystkich zębów oraz tkanek je otaczających. W razie stwierdzenia nieprawidłowości zlecana jest dalsza ich diagnostytka.
Rentgen - radiowizjografia
Cyfrowy obraz tkanek twardych zęba i kości przy minimalnej dawce promieniowania standardowo wykonywany podczas leczenia endodntycznego.
Vizilite
Badanie przesiewowe do wykrywania wczesnych zmian w błonie śluzowej jamy ustnej, w tym także stanów przednowotworowych.
Znieczulenie miejscowe The Wand i STA
Znieczulenie miejscowe The Wand i STA to komputerowo sterowany i kontrolowany system podawania środka znieczulającego.
Sedoanlgezja
Z pomocą lekarza anestezjologa istnieje możliwość uzyskania farmakologicznego zmniejszenia poziomu lęku u pacjenta poprzez dożylne podanie leków doprowadzających do uspokojenia oraz rozluźnienia. Wykorzystywana zwłaszcza przy usuwaniu trudnych, zatrzymanych zębów mądrości. Podanie wówczas środków przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych poprawia przebieg okresu pozabiegowego gojenia.
Skaling
Usuniecie złogów kamienia nazębnego naddziąslowego ale co ważniejsze poddziąslowego, którego nie widać, a powoduje stany zapalne przyzębia. Wykonujemy ten zabieg przy zastosowaniu końcówek ultradźwiękowych, sonicznych oraz nowoczesnego urządzenia VECTOR (link do strony) zwłaszcza dla osób z wrażliwymi, obnażonymi szyjkami, chorobami przyzębia oraz implantami (specjalna, bardzo delikatna końcówka).
Piaskowanie
Na zakończenie usuwania kamienia, by przeciwdziałać odkładaniu się nowych złogów, stosujemy wygładzanie powierzchni zęba bardzo łagodnym, ostatnio wprowadzonym piaskiem glicynowym o bardzo małych cząsteczkach, polecanym zwłaszcza w przypadkach schorzeń przyzębia i implantach.
Fluoryzacja piankowa
Stosowana standardowo po każdym zabiegu higienizacyjnym, pozwala na łatwiejsze wniknięcie jonów fluorowych w strukturę szkliwa i służy jego remineralizacji.
Lakierownie
Lakierownie to pokrywanie uprzednio oczyszczonych powierzchni zębów lakierem fluorowym o wyższym stopniu koncentracji jonów fluoru, zalecany zwłaszcza u dzieci, w okresie wymiany uzębienia, gdyż nowe zęby są bardzo podatne na czynniki zewnętrze w jamie ustnej (okres małej mineralizacji do 3 lat po wyrżnięciu). Dostarczenie w tym okresie fluoru znacznie wzmacnia szkliwo co poprawia rokowania na przyszłość.
Lakowanie
Zabieg wypełniania anatomicznych zagłębień na powierzchni zęba zabezpiecza przed próchnicą w tych miejscach (pamiętajmy, że 90% próchnicy w zębach świeżo wyrżniętych rozwija się w bruzdach) Po mechanicznym oczyszczeniu bruzd szczoteczką lub piaskowaniem i ozonowaniu zakładamy materiał na bazie glasjonomeru, którego dużą zaletą jest ciągle uwalnianie fluoru. Zabieg nieinwazyjny – bardzo dobry do procesu adaptacji dziecka w gabinecie.
Naprawa szkód wywołanych procesami próchnicowymi
Naprawa szkód wywołanych procesami próchnicowymi – wypełnienia materiałami kompozytowymi i glasjonomerowymi. Dla dzieci mamy kolorowe wypełnienia.
Odbudowy zębów po urazach
Z wolnej ręki lub z użyciem klucza silikonowego
Wizualizacja zmian kształtu zębów z użyciem materiałów kompozytowych (tzw. mock up)
Licówki kompozytowe
Pokrywanie powierzchni koron zębów materiałem kompozytowym, by zmienić jego kształt, kolor lub położenie w łuku zębowym (zęby zrotowane, cofnięte)
Endodoncja
W razie potrzeby z zastosowaniem mikroskopu z torem wizyjnym – czyli leczenie kanałowe zębów w zależności od rozpoznania metoda jedno- lub wielo-seansowa.
Zabiegi re-endo – powtórne leczenie kanałowe
Gdy pierwotne leczenie nie powiodło się z różnych przyczyn.
Poszukiwanie dodatkowych kanałów, usuwanie złamanych instrumentów, wkładów koronowo-korzeniowych
Pod kontrolą mikroskopu firmy Zeiss z torem wizyjnym i oświetleniem ksenonowym.
Inlay, onlay
Wykonywane z różnych materiałów (np. złoto, ceramika, kompozyt) do odbudowy zniszczonych fragmentów zębów trzonowych i przedtrzonowych.
Licówki całoceramiczne
Służą do korekty kształtu zęba, poprawy koloru i ustawienia zęba w łuku.
Protezy stałe (korony, mosty)
Korona protetyczna odbudowuje zewnętrzne tkanki zęba zniszczone przez proces próchnicowy lub starcie patologiczne. Most protetyczny to rekonstrukcja braku jednego lub kilku zębów.
Protezy ruchome
Wyjmowane, stosowane przy utracie większej liczby zębów w sytuacji, kiedy uzupełnienie mostem protetycznym jest niemożliwe lub niewskazane. Możliwe wykonanie z różnych materiałów w zależności od wskazań.
Implanty
Śruby do zainstalowania wewnątrz kości wyrostka zębodołowego wykonane najczęściej z tytanu do których mocuje się rekonstrukcje protetyczne (korony, mosty, protezy wyjmowane).
Regeneracje i odbudowa tkanki kostnej
Jeżeli dojdzie do zaniku kości można ją zrekonstruować stosując przeszczep kości własnej pacjenta z innego miejsca w jamie ustnej lub stosując różnego rodzaju biomateriały.
Ekstrakcje
Wtedy, kiedy ząb lub jego resztki muszą zostać usunięte z jamy ustnej.
Resekcje
Po leczeniu endodontycznym czasem konieczne jest usunięcie z okolicy okołowierzchołkowej zmian oraz odcięcie części korzenia zęba.
Transplantacje
Czasem możliwe przemieszczenie chirurgiczne jednego zęba w miejsce innego wcześniej usuniętego.
Plastyka tkanek twardych i miękkich
W niektórych przypadkach ze wskazań estetycznych lub funkcjonalnych wykonuje się chirurgiczną zmianę kształtu wyrostka zębodołowego lub tkanek miękkich (dziąsła) – tak zwane wydłużanie koron klinicznych – np. by zmniejszyć nieestetyczny uśmiech dziąsłowy.
Laseroterapia biostymulująca
Wspomaga gojenie, zmniejsza obrzęk i dolegliwości bólowe, stymuluje energetycznie komórki wzmacniając ich zdolności naprawcze.
Laser Yagowo-Neodymowy
Stosowany do sterylizacji kanałów korzeniowych, kieszonek dziąsłowych w przebiegu schorzeń przyzębia.
Ozonoterapia
Działa zabójczo na bakterie, zwłaszcza beztlenowe, stosowana w endodoncji, periodontologii, przed lakowaniem, po zabiegach chirurgicznych. Bardzo pomocna przy leczeniu uciążliwych zajadów czy aft.
- Powrót do listy usług