Usługi - Zabiegi profilaktyczne i higienizacyjne dla dzieci i dorosłych

 • Skaling

  Usuniecie złogów kamienia nazębnego naddziąslowego ale co ważniejsze poddziąslowego, którego nie widać, a powoduje stany zapalne przyzębia. Wykonujemy ten zabieg przy zastosowaniu końcówek ultradźwiękowych, sonicznych oraz nowoczesnego urządzenia VECTOR (link do strony) zwłaszcza dla osób z wrażliwymi, obnażonymi szyjkami, chorobami przyzębia oraz implantami (specjalna, bardzo delikatna końcówka).
 • Piaskowanie

  Na zakończenie usuwania kamienia, by przeciwdziałać odkładaniu się nowych złogów, stosujemy wygładzanie powierzchni zęba bardzo łagodnym, ostatnio wprowadzonym piaskiem glicynowym o bardzo małych cząsteczkach, polecanym zwłaszcza w przypadkach schorzeń przyzębia i implantach.
 • Fluoryzacja piankowa

  Stosowana standardowo po każdym zabiegu higienizacyjnym, pozwala na łatwiejsze wniknięcie jonów fluorowych w strukturę szkliwa i służy jego remineralizacji.
 • Lakierownie

  Lakierownie to pokrywanie uprzednio oczyszczonych powierzchni zębów lakierem fluorowym o wyższym stopniu koncentracji jonów fluoru, zalecany zwłaszcza u dzieci, w okresie wymiany uzębienia, gdyż nowe zęby są bardzo podatne na czynniki zewnętrze w jamie ustnej (okres małej mineralizacji do 3 lat po wyrżnięciu). Dostarczenie w tym okresie fluoru znacznie wzmacnia szkliwo co poprawia rokowania na przyszłość.
 • Lakowanie

  Zabieg wypełniania anatomicznych zagłębień na powierzchni zęba zabezpiecza przed próchnicą w tych miejscach (pamiętajmy, że 90% próchnicy w zębach świeżo wyrżniętych rozwija się w bruzdach) Po mechanicznym oczyszczeniu bruzd szczoteczką lub piaskowaniem i ozonowaniu zakładamy materiał na bazie glasjonomeru, którego dużą zaletą jest ciągle uwalnianie fluoru. Zabieg nieinwazyjny – bardzo dobry do procesu adaptacji dziecka w gabinecie.
 • Powrót do listy usług